Antalya AKEV Üniversitesi, 2017

Program Hakkında

Not: Bu program 2017-2018 Akademik yılında öğrenci almamıştır.
Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünün temel amacı, ülkemizdeki bilgi teknolojilerinin ve yönetim bilişim sistemlerinin aktif olarak kullanıldığı tüm sektörlerde kabul görmüş genç yönetim bilişim sistemleri uzmanları yetiştirmektir. Hedeflediğimiz yönetim bilişim sistemleri eğitiminin temelinde, almış olduğu teorik bilgileri özümsemiş, uygulamalı pratik bilgiler ve projeler ile firmaların ve kamu kuruluşlarının yönetim bilişim sistemlerini daha etkin ve verimli uygulayabilmelerini sağlayacak ve bu alanda yaşayacakları sorunlara çözümler üretebilecek bireyler yetiştirmek yer almaktadır. Bu bağlamda bilgi ve becerilerin kullanımında gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek ve sektördeki gelişmelere uyum sağlamak için araştırma yapmak kaçınılmaz olduğundan bölümümüz eğitim-öğretim faaliyetlerine paralel olarak araştırma ve proje çalışmalarına katılma faaliyetlerine de önem vermektedir.

Bölümümüz öğrencileri, eğitim süreleri boyunca mesleki temel dersler ve mesleki uzmanlık dersleri, fakülte ve yetkinlik tamamlayıcı dersler kategorilerinde hem yönetim bilişim sistemleri alanında hem de farklı disiplinlerden dersler alabilmektedirler. Mesleki temel dersler ile temel düzey eğitim hedeflenirken, mesleki uzmanlık dersler ile mesleki ilgi alanları üzerine odaklanarak öğrencilerimizin derinlemesine bilgi edinmesi ve uygulama tecrübesi kazanması hedeflenmektedir. Fakülte ve yetkinlik tamamlayıcı dersler ile İşletme, İktisat, Güzel sanatlar gibi farklı disiplinlerden tercihlenebilen seçmeli dersler almaları ve bu sayede hem öğrencilerimizin sosyal anlamda gelişimlerine katkıda bulunmak hem de problemler bakış açılarının genişletilmesi hedeflenmektedir.

Bölüm öğrencilerimizin sektöre daha yakın olmaları, onların fırsat ve riskleri daha önceden görmelerinin sağlanması adına sektor firmalarında staj yapmaları uygun görülmüştür. Bu staj çalışmalarının kazanımlarının derslere yansımaları da ayrıca değerlendirilmektedir.

Bölüm öğrencilerimiz tüm bu çalışmalarının yanında bölümüzden ayrılmadan önce tüm bilgi ve kazanımlarını uygulamalı bir bitirme projesi geliştirerek sunmak durumundadır. Bu bitirme projesi çalışması bölümümüz öğretim üyelerinin danışmanlığı altında gerçekleştirilerek öğrencilerimizin doğru çözümlere ulaşmalarında onlara destek verilmektedir.

Sonuç olarak temel hedefimiz, Antalya AKEV Üniversitesi Yönetim Bilşim Sistemleri bölümü mezunumuzun, genç bir birey olarak, ülkemizde faaliyet gösteren tüm firmalarda ve kamu sektöründe yönetim bilişim sistemleri alanında kabul görecek ve faydalı olabilecek teorik bilgilerle ve uygulamalı projeler ile hazırlanmasını sağlamaktır.

Güncel duyuru bulunmamaktadır.
Haber girişi yapılmamıştır.
Bu hafta için etkinlik girilmemiştir

Kadriye Mah. Celal Bayar Cad. No:5-6 Serik/ANTALYA

444 1 264

info@akev.edu.tr

akev.edu.tr


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN


Img

Yükleniyor